Trafik Arttıran Başlıklar

Trafik Arttıran Başlıklar

Trafik Arttıran Başlıklar

SEO uzmanlarını yakından ilgilendiren ve Google tarafından resmi olarak açıklanmayan Google Fred güncellemesinden sonra daha da özem kazanan kaliteli içerik ve kullanıcılara odaklanmış makaleler ile yüksek trafik alabilir ve sıralamanızı yükseltebiliriz.  Kaliteli içerikler ve ilgi çekici başlıklar ile arama sonuçlarındaki tıklanma oranınızı yükselterek sitenize olan organik trafiği arttırabilirsiniz. 

 Yazacağınız makalelerin içeriklerini iyi seçmeli ve özellikle kullanıcıları hedefleyerek bu makaleleri tekrar tekrar elden geçirmelisiniz. Kaliteli içerik elde etmek için makalenizi çeşitli görseller , videolar ve eğer mümkünse animasyonlar ile desteklemeniz gerekir. Fakat bunlardan daha önemli olan kısım ise makalenizin başlığıdır . Başlıklar çok uzun olmadığından kısıtlı bir alanda çarpıcı ve geri kalan içeriği tam olarak yansıtan bir başlık yazmanız bu makaleye olan trafiği arttırır bunun sonucunda tabii ki sıralamanız yükselecektir.

Makalenizin başlığını yazarken olabildiğince ilgili kelimeleri kullanmaya çalışın. Başlıktaki ilk kelimeniz o makalenin en ilgili olan anahtar kelimesi olsun örnek  vermek gerekirse "Spor Ayakkabı Çeşitleri" bu başlık güzel bir başlık olsa da bizim için kısa bir başlıktır çünkü geniş kitleye hitap ettiğinden sıralama alması zaman alacaktır dolayısı ile bu başlığı geliştirecek olursak şöyle yazabiliriz , " Günlük Bayan Yürüyüş Spor Ayakkabısı Beyaz - Pembe " bu başlıkta ürün ile ilgili neredeyse tüm bilgileri vermiş oluyoruz yani kullanıcı bu başlığa tıkladığında ney ile karşılaşacağını önceden biliyor ve bize iki şey kazandırıyoru. Birincisi bu başlığı kullanarak doğru müşteri kitlesine ulaşıyoruz ve Google Fred güncellemesi ile gelen kalite politikasına uygun bir içerik sağlamış oluyoruz.    

Bazı amatör sözde SEO uzmanlarının belirttiği gibi abartı içerikler ve başlıklar ile ancak kısa süreli başarı elde edersiniz sonrasında ise er yada geç dibi görürsünüz. 

Anahtar Kelimeler Nasıl Seçilir?

Ürün açıklamalarında , Tanıtım yazılarında , Makalelerde kısacası web sitenize ekleyeceğiniz içerik ne olursa olsun anahtar kelimeleriniz bu içerikler içinden seçilmeli yada eklediğiniz anahtar kelimeler bu içerikler içinde kuralına uygun şekilde yerleştirilmiş olmalıdır. Bazı özel sistemlerde ise bu gibi kurallara uymanız gerekmez fakat şuanda piyasada kullanılan sistemlerde bu gibi kurallara uymam mecburidir ( Wordpress ,Joomla v.s.) gibi. 

Eğer Wordpress ve buna benzer bir sistem kullanıyorsanız size tavsiyemiz 4 anahtar kelimenin üstüne çıkmayın , 4 anahtar kelimenin üzerindeki makalelerde çok  fazla kompleks çalışmalar gerekiyor ve çoğunlukla bu düzeni tutturmak çok zor olur dolayısı ile eğer 4'den fazla kelimeniz varsa iki yada üç makale olarak yayınlamanızı tavsiye ederim.

Anahtar kelimelerinizi eklerken en önemliden en önemsize doğru bir sıralama ile ekleyin ve ilk eklediğiniz kelime kesinlikle makale başlığında olsun , mümkünse başlığın ilk kelimesi olmasına gayret gösterin.

Anahtar Kelimeler ve Başlıkların  SEO'ya Etkisi Nedi?

SEO Nedir diye bir soru soracak olsaydık hemen hemen aynı cevabı verirdik sanırım. Anahtar kelimeler ve makale başlıkları SEO çalışmasının başlangıcıdır. Sitemizdeki makaleleri takip eden ve SEO Eğitimi alanlar bu konuyu zaten biliyorlar. Organik SEO Çalışması ilk olarak sitenin kendisinde başlar ve bir SEO projesine başlandığında site içindeki tüm içerikleri , ürünler ve geri kalan her şey tekrar tekrar gözden geçirilerek elden geçirilir buna On-page SEO çalışması diyoruz dolayısı ile site içindeki tüm makalelerin anahtar kelimeleri , Başlıkları ve hatta içerikleri düzeltildiğinde aslında SEO çalışmasının %50'sini tamamlamış oluruz. Bu şekilde bile sıralamanızı belli oranda yükseltebilir hatta rekabet oranı düşük olan sektörlerde Google 1. sayfaya kadar çıkabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri ve başlıkları kullanımı konusunda yeterince bilgi sahibi olduğunuzda güncel olarak kendi taktiklerinizi geliştirebilir ve farklı yöntemler uygulayabilirsiniz  , bu iki maddenin önemi konusunda bilgi sahibi olmanız kendi yöntemlerinizi geliştirmeniz için sizi tetikleyecek en önemli unsurlardandır. Dışarıdan alacağınız SEO hizmetlerinin temeli Backlink olduğuna göre bu çalışmaların sitenize olan etkisini en üst düzeyde görmek ve Backlink Sorgulama yaptığınızda en doğru sonuçları almak için ilk olarak çalışmaya kendi sitemizden başlamamız gerekiyor. 
Yorumlar