Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır ?

SEO uyumlu makale yazmak için çok fazla kural yoktur fakat az da olsa bu kurallara uyulduğu sürece sorun yaşamazsınız. Bizim için en önemli olan yazdığınız içeriğin kopyala yapıştır ile başka bir kaynaktan alınmış olmaması ve 450 karakter den kısa olmamasıdır. Makale yazarken ilk olarak o makaleyi okuyacak olan kişiye gerecekten bilgi verip vermediğinizi düşünün, yazdığınız makale de tüm kurallara uysanız ve işe yarasa bile sonrasında sitenizin itibarını düşürecek güvenilirliğini düşürecek bir çalışma olmasını istemeyiz. Unutmayın insanlar makalenizi okuyacak ve siz onu yayınladıktan sonra birçok kişi o makaleyi kopyalayarak kendi sitesinde yayınlayacak bunun anlamı şudur, Yazdığınız makale ne kadar kopyalanırsa sizin makaleniz o kadar değerlenir ve makalenin aslı sizin sitenizde olduğu sürece Google diğer yayıncıları kopya içerikçi olarak görür.

Yazdığınız makalelerin kopyalanmasından korkmayın, ilk yayıncı siz olduğunuz sürece ve bunu doğru şekilde Google’a bildirdiğiniz sürece kopyalanan içeriklerinizin sadece size faydası olur. Yazdığınız makale içinde gömeceğiniz SEO kelimelerinizin “strong” tag’ı ile BOLD hale getirildiğinden emin olun, bazı editörlerde bu işlem “b” tagı ile yapılıyor ve bu şekilde yapıldığında etkisi çok daha az olur. Google “strong” tag’ını daha çok seviyor.

  1. Makale minimum 450 karakter olmalıdır
  2. Makale içinde Seo çalışması yapılacak kelime en az 3 kere geçmeli ve BOLD ile işaretlenmiş olmalıdır.
  3. Makale minimum 3 paragraf şeklinde hazırlanıp 3. Paragrafın ilk kelimesi mümkünse Seo çalışması yapılacak kelime ile başlamalıdır.
  4. Eğer daha uzun makaleler yazmak isterseniz makale içinde alt başlıklar açılabilir ve yine bu başlıklar Seo kelimesinin eş anlamlıları olabilir ya da direk olarak yine Seo kelimesini başında ortasında ya da sonunda barındırabilir.
  5. Gramer'e uyumlu olması gerekir bu konuda kesinlikle hata yapmayın ve en iyisi WORD ile makalenizi yazıp sonra sitenizde paylaşın .

Bir önceki makalemizde " Hangisi Daha önemli Site içi & Site Dışı SEO  " konusundan bahsetmiştik okumanızı tavsiye ederiz .

Yorumlar