SEO İçin Güçlü Backlink Building

SEO İçin Güçlü Backlink Building

SEO İçin Güçlü Backlink Building

SEO Çalışmasının temeli Backlink Building üzerinde kuruludur bunu daha önceki yazılarımızda bir çok kez vurguladık. Dolayısı ile web sitemiz için backlink çalışması yapacağımız zaman ince eleyip sık dokumamız gerekir çünkü bizi zirveye çıkaracak olan da dibe vurduracak olan da backlink building çalışması olacaktır. 

Backlink nedir sorusunun cevabını ve ayrıntılarını bir önceki makalemizde bulabilirsiniz . En yüksek performans gösteren ve sitenizi tehlikeye atma olasılığı %0 olan backlink çalışması içeriksek link building çalışmasıdır .Yani bir safanın footer kısmına yada her hangi bir bölümüne direk olarak kelimeyi yazdırıp link almak yerine bir tanıtım yazısı yazarak bu yazı içinde link almanız sitenizin geleceği ve geldiği pozisyonda kalıcılığı açısında çok daha faydalı olacaktır.

Her Siteden Backlink Alınır mı ?

Web sitenizin konusun ney ise aynı konuda yayın yapan sitelerden alacağınız backlinkler sizin için faydalı olacak ve sitenize zarar vermeyecektir. Tanınmış bir çok SEO Firması açtıkları porno içerikli siteler üzerinden müşterilerine backlink vererek sıralamalarını yükseltmeye çalışıyorlar bu tamamen yanlış bir yöntemdir daha doğrusu spam çalışma olarak nitelendirdiğimiz çalışmanın en rezil olanıdır . Link verilen site kısa sürede yükseliş sağlasa da aynı şekilde kısa sürede dibe vurur ve deindex olarak arama sonuçlarından tamamen kaldırılır. Firmanızın web sitesini yada yıllardır emek verdiğiniz bir web sitesini bu şekilde riske atmaya değmez . 

Günlük , iki günlük yada haftalık seo makalesi yayınlatarak kaliteli siteler üzerinden kaliteli linkler alabilirsiniz önemli olan belli bir seviyeye gelene kadar istikrarlı ve aynı kalitede çalışmayı sürdürmek olacaktır.  Güçlü backlink demek aynı konuda yayın yapan rakip olmayan sitelerden backlink almak demektir.

En iyi Seo Hizmeti veren firmalar bile bu konuyu  bilseler de , bir çoğu görmezden gelerek müşterilerinin web sitelerini riske atarak çalışıyorlar maalesef. Tubiseo olarak bir tüm müşterilerimizin web sitelerini kendi sitemiz gibi düşünerek her birine ayrı stratejik seo çalışması mantığı ile çalışmalarımızı yapıyoruz. Sıfır risk ve sıfır spam çalışma hem sizi hemde bizi koruyan bir çalışmadır.


Backlink Daha da Güçlü Hale Nasıl Gelir ?

Kaliteli bir web sitesinden alınan bir backlink normalde de zaten güçlüdür ve link alınan site sizin siteniz ile aynı konu ve kalitede yada daha kaliteli yayınlar yapıyorsa bu onu daha da güçlendirir ama bize bu da yetmiyorsa küçük bir dokunuş ile linklerinizin gücünü ikiye katlayabilirsiniz . ilk olarak linklerinizin Google index aldığını kontrol edin almamış ise link aldığınız sayfanın yöneticisi ile görüşerek webmaser tools içine google gibi getir bölümünden bu işi yaptırabilirsiniz. Eğer link aldığınız sayfa index almışsa yapmanız gereken bir kaç işlem var bunları aşağıda listeliyorum .

  • Blogger üzerinden bir blog sayfası açın ve mininmum 400 kelimelik bir makale yazın . Bu makale içinde backlink aldığınız sayfaya backlink aldığınız kelime ile link alın . 
  • Blog sayfanızı tüm sosyal medya sayfalarında paylaşın 
  • Sayfanızda görsel ve video olmasına dikkat edin
  • Sayfanıza ekleyeceğiniz videoyu Youtube'a yükleyin ve aynı şekilde youtube video açıklaması içinden yine backlink aldığınız sayfaya link verin .
  • Youtube videonuzu da sosyal medya üzerinde paylaşın 
  • Açtığınız blog da paylaştığınız makale ne kadar yüksek ilgi görürse oradan verdiğiniz link o kadar güçlü olur dolayısı ile asıl backlink aldığınız sayfadaki backlinkinizda bu yolla gücü artar . Eğer spam riski almadan kısa süredde organik olarak bu işi halletmek istiyorsanız blog sayfanıza günlük minimum 30-50 arası organik hit gönderebilirsiniz bu konuyu abartmayın tam ters etki edecektir unutmayın .
  • Tüm bunlar yeterli gelmezse diğer blog sitelerinde aynı işlemleri tekrar edebilirsiniz hiç bir zararı yok aksine yüksek fayda görürsünüz. 

Yorumlar