Popülarite Oluşturma Yöntemi

Popülarite Oluşturma Yöntemi

Web sitenizin popülaritesinin yüksek olması demek bu Web sitesi için olabildiğince farklı platformda konusu geçiyor , reklamı yapılıyor ve linklerinin paylaşıyor olması demektir. Kısa sürede popülaritenizin artması için yüksek bütçeli reklam çalışmalarını uzun süre yapmak gerekir. Yüksek bütçeli reklam çalışmaları sayesinde Web siteniz kısa sürede tüm platformlar da konuşulmaya başlar ve popülariteniz artar .  Eğer sadece tek bir platformda reklam verirseniz yada sadece tek bir platform da popülerliğiniz artıyorsa orada bir sorun var demektir . Buna bir örnek vermek gerekirse eğer sadece facebook 'da konuşulu-yorsanız ve diğer hiçbir platformda , gazete sitelerinde , bloglar da , özel sitelerde yada diğer hiçbir mecrada adınız geçmiyorsa burada tek bir sonuç ortaya çıkar bu bir manipulasyon yani sanal bir popülerlik çalışmasıdır öyle olmasa bile Google bu şekilde değerlendirir . 

Seo çalışmalarında popülerlik dengesi iyi kurulmaz ise yapılan çalışma spam olarak değerlendirlir yada en iyi ihtimalle aylarca yapılan çalışmalarınız boşa gider. Buradan da anlayacağımız gibi yine konu stratejik seo çalışmasına geliyor , eğer bir web sitesi için seo optimizasyonu yapacaksanız ilk olarak o sitenin rakiplerinden yola çıkmanız gerekiyor ve onlar şimdiye kadar ne yapmış nerelere reklam vermiş , nasıl bir seo tekniği uygulamışlar vs. gibi tüm bilgilerin ışığından kendi seo stratejinizi oluşturabilirsiniz .

En İyi Seo Firmaları 

En iyi seo firması bile yaptıkları çalışmalarda web sitesinin popülerlik dengesini ve analizini yapmıyor yada yapamıyorlar aslında bir çoğu daha bu tekniğin varlığından bile haberleri yok. Seo analizi dediğiniz zaman her firmanın kendine özgü farklı analiz yöntemleri var ama Seo Popülerlik Analizi yapan firma biz şimdiye kadar görmedik. Bunu söylememizin sebebi her gün bir çok rakip firmadan gelip bizimle çalışmaya başlayan ve memnun olan müşterilerimizin bize geri dönüşlerinde anlattıkları . 

Web Sitesi Popüler Olursa Ne Olur ?

Web sitenizin popülaritesi artığında yada popülarite seo çalışması yapıldığında eğer bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz satışlarınız anlık olarak değişir örneğin : 1 Saatlik özel kampanyalar ile yüzlerce ürünü satabilirsiniz , gece saat 2 de 10 dakikalık bir kampanya ile inanılmaz satışlar yapabilirsiniz . Yani sitenizdeki etkileşimler çok hızlı şekilde yayılır ve geri dönüş hızınız artar. Eğer bir haber siteniz varsa ve popülaritesi yüksek ise artık yaptığınız haberler gündemi değiştiremeye yetmeye başlar . 

Yorumlar