Google Web Master Tools Önemi

Google Web Master Tools Önemi

Google web Yöneticisi web sitesi olan herkezin kullanması gereken araçlar içinde birinci sırayı almalıdır . Google tarafından sağlanan bu araç sayesinde sitemiz ile Google arasında direk bir bağ kurmuş oluruz . Web sitemize yazdığımız makaleri , eklediğimiz ürünleri google'da 1-2 dakika içinde index almasını ancak bu araç sayesinde başarabiliriz . Yeni açılan bir web sitesi için bu geçerlidir bir süre sonra index alma konusunda sıkıntımız kalmasa da yine farklı konularda " Webmaster Tools " vazgeçilmezlerimiz arasında kalmaya devam edecektir . 

Google Web Master Tools Kullanarak Ne Yapabiliriz ?

  1. Sitenizin hedeflediği ülkeyi seçebilirsiniz 
  2. Sitenizin google tarafından tarama hızını ayarlayabilirsiniz 
  3. Sitenizin adres değişikliğini yapabilirsiniz 
  4. Web sitenizin sitemap.xml dosyasını yollayarak daha hızlı index almasını sağlayabilirsiniz .
  5. Web sitenize Google arama motorunu kullanarak gelen kullanıcıların gelirken kullandıkları kelimeleri görebilirsiniz . 
  6. Sitenizdeki iç ve dış bağlantıların listesini görebilirsiniz 
  7. Sitenizin genel olarak performans testini yapabilir buna göre bir yol belirleyebilirsiniz . 
  8. En çok ziyaret edilen sayfaları ve yüklenme sürelerini görebilirsiniz .( Bu özellik TubiSoft e-ticaret alt yapısını kullananların yönetim panelinde ayrıntılı olarak direk olarak vardır. )
  9. Sitenizin anahtar kelimelerini görebilirsiniz 

Web sitenizden daha fazla verim almak için Google Webmaster Tools kullanmalısınız , çoğu amatör webmaster hale bu aracı kullanmıyorlar ve büyük bir hata yapıyorlar . Bu konu ile bağlantılı olan bir önceki yazımız olan " Özgün içerik " konusun ele alan makalemizi okumanızı öneririrm .

Yorumlar