Google Seo Eğitimi

Google Seo Eğitimi

Google Seo Eğitimi

Kendi web sitenizin SEO çalışmasını yapmak istiyorsanız öncelikle iyi bir seo eğitimi almanız gerekir.  SEO çalışması yapmak için SEO Kursu almanıza gerek yok , sitemizde yayınladığımız blog sayfamızdan tüm güncel SEO Tekniklerini öğrenebilirsiniz. 

Göogle Seo Eğitimi Veriyormu ?

Öncelikle bu konuyu netleştirelik Google tarafından dünyanın hiçbir yerinde SEO eğitimi verilmemektedir. Bu Google'un büyük titizlikle sakladığı ve devamlı geliştirip güncellediği tüm arama algoritmalarını ifşa etmesi demektir. Bazı firmalar tarafından Google SEO eğitimi verildiğini görüyoruz bu tamamen safsata ve yalandır. Google sadece Adwords tarafında sertifika verir ve partnerlik anlaşması yapar. 

Organik Seo Çalışması Nasıl Yapılır ?

Birçok firma tarafından zahmetli bir çalışma olduğundan dolayı tercih edilmeyen bir tekniktir. Organik SEO haricindeki tüm SEO çalışmaları geçicidir dolayısı ile SEO çalışması bittikten sonra geldiğiniz pozisyonları kısa sürede kaybeder ve düşersiniz. Organik SEO çalışması ile normalden daha uzun sürede istediğiniz sıralamalara gelirsiniz ama kalıcı olursunuz yani çalışma bittikten sonra düşüş yaşamazsınız. Organik SEO ile siteniz birden fazla kelimede pozisyon kazanır ve eklediğiniz her içerik çok kısa sürede hızlıca index almaya başlar. 

Organik SEO çalışmalarının temeli makaleler üzerinden verilen backlinklere dayanır. Sektörün ve çalışma yapılan kelimelerin rekabet oranlarına ayrıca o sektördeki diğer rakiplerin çalışma şekillerine göre günlük olarak bir veya birden fazla seo makalesi yayınlamak gerekebilir. Her yayınlanan özgün makale maliyet + zaman olarak geri dönüş olacaktır. 

Özellikle kurumsal firmaların web sitelerine yapılan çalışmalarda organik seo çalışması  büyük önem arz eder. TubiSEO ekibi olarak biz sitenin içeriği ne olursa olsun aynı ciddiyetle çalışmalarımızı devam ettiririz. Dolayısı ile Stratejik SEO çalışması konusunda en güncel teknikleri uyguluyoruz ve bu SEO Blog sayfasından sizler ile paylaşıyoruz.  

Tanıtım Yazısı İşe Yararmı ?

Tanıtım yazısı SEO Çalışmalarının bel kemiğidir. Bu yazıların formatları ile ilgili ayrıntılı bilgiye bir önceki yazımızdan ulaşabilirsiniz. Tanıtım yazılarında istikrar önemlidir günlük yada haftalık olarak yayınlanması gerekir aksi taktirde seo makalesi / tanıtım yazısından elde edeceğiniz etki önemli ölçüde kaybolacaktır.

Sadece tanıtım yazılarında değil SEO çalışmasının tamamında istikrar ve belirlenen teknik üzere devam etmek ayrıca aylık olarak analiz yapıp gerekli teknik revizyonuna gitmek önemlidir. Tek düze bir çalışma yapılacak olursan kısa süre içinde etkisini kaybeder ve bunun sonucu olarak ya pozisyonda gerileme olur yada yapılan çalışmadan etki alınamamaya başlanır. 

Rekabet Oranı Yoğun Olan Kelimeler

Bir seo çalışmasında rekabet oranı yoğun olan bir kelimeye çalışma yapılıyorsa iyi bir analiz sonrasında aynı şekilde yoğun bir çalışma ile beraber o kelimelerin eş anlamlıları na ve varyasyonlarına da çalışma yapmak gerekir. Bazı durumlarda aylık olarak yapılan analizle haftalık olarak ve hatta günlük olarak yapılarak devamlı farklı teknikler ile çalışma yapmak gerekebilir bunun kararını ancak sektörü iyi takip eden ve analiz yeteneği yüksek olan bir seo uzmanı yapabilir. 

Yorumlar