Google Chrome Web Browser Eklentileri

Google Chrome Web Browser Eklentileri

Google tarafından geliştirilen Chrome Web Browser diğerlerinden ayıran en büyük özellik eklentilerdir.  Web tasarım yapanların ve kendi web sitelerinde değişiklik yapmak isteyenlerin kullanabilecekleri birkaç eklentiyi sizlere tanıtmak istiyoruz. Aşağıdaki eklentileri kesinlikle denemeniz gerekir . 


Google Chrome ColorZilla Eklentisi 

ColorZilla sayesinden beğendiğiniz bir rengi seçerek bu rengin html kodlarının oluşmasına yarıyor. Kendi renk paletinizi bu araç ile kolayca oluşturabilirsiniz .

Google Chrome Tape Eklentisi


Web tasarımı yaptığınız sırada sayfanızdaki elemanların boyutlarını ölçmek için sayfa içine klavuzlar yerleştirebiliyorsunuz ve tüm sayfa elemanlarının bir cetvel yardımıyla kolayca ölçebiliyorsunuz. Bu araç sayesinde tasarımlarınız da ki ölçülendirme işlemlerini yapmak için harcadığınız zaman yarı yarıya azalacak.

Google Chrome What Font Eklentisi

What font eklentisi sayesinden ziyaret ettiğiniz bir web sitesi içinde kullanılan fontlar ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve daha sonrasında kendi tasarımlarınızda kullanmak için not alabilirsiniz. 

Google Chrome Corporate İpsum Eklentisi

Web tasarımı yaptığınız ve geliştirme aşamasında sitenizdeki içeriklerin görünümünü ayarlamak için " Lorem ipsum " bla bla   gibi basma kalıp anlamsız yazılar ile doldurulur bu ise siteyi ziyaret edenler tarafından olumsuz karşılanır. işte bu gibi sorunları aşmak için daha anlamlı ve bu basma kalıp yapıdan uzak metinler üreten bu eklentiyi kullanabilirsiniz. 

Google Chrome 45 to 75 Eklentisi 

Bu eklenti özellikle web sitelerinde devamlı makale yayınlayan ve belli bir kelime sayısına bağlı kalmak isteyen kullanıcılar için gayet kullanışlı bir o kadar da basit bir eklentidir . Bu eklenti sayesinde seçtiğiniz kelimelerin yada cümlelerin kaç karaktere sahip olduğunu bulmanıza yarayacak .  Seo başlıkları  , alt açıklamalar ve başlıklar gibi karakter sayısı kritik derecede önemli olan durumlarda bu eklenti sizin en büyük kurtarıcınız olacak emin olabilirsiniz .

Google Chrome Speed Tracer Eklentisi 

Speed tracer chrome üzerinde yer alan bir hız testi eklentisidir . Bu eklenti sayesinde web sitenizin hızını kolayca ölçebilir ve css, javascript yada resim boyutları gibi site performansını yakından ilgilendiren etkenleri kolayca tespit edebilirsiniz. 

Google Chrome FireBug Eklentisi 

FireBug sayesinden web tasarımcıların hayatları oldukça kolaylaşacak . Web sitesi içindeki tüm html , css ve javascrip hatalarını tespit ederek direk gösteren bu eklenti size hız , esneklik ve problemleri kolayca fark etmenize yarayacak . 

Google Chrome Snappy Snippet Eklentisi

Snappy Snippet eklentisi ölümcül derecede önemli bir eklentidir . Web tasarımı yapıyorsunuz ve gezindiğiniz bir web sitesinde bir bölümün tasarımını renklerini v.s. çok beğendiniz bu eklenti size web sitesi üzerinde seçtiğiniz bölgenin CSS kodlarını çıkarıyor . 


Web tasarımcılarının bir çoğu tarafından sıklıkla kullanılan bu eklentiler işlerinizi çok kolaylaştıracak . Organik seo çalışmaları sırasında yine kullanabileceğiniz bu araçlar ile sıra bulucu araçlardaki yükselişinize büyük oranda etkisi olacak . Kısa zamanda büyük işler yapmak için bu araçları kullanabilir ve rakiplerinizden öne geçerek kurumsal yapınızı geliştirebilirsiniz. 

Yorumlar