Google Caffeine Uyumlu Backlink

Google Caffeine Uyumlu Backlink

İnanılmaz derecede uğraştıran ve olabildiği kadar karmaşık bir Google Algoritması olan Caffeine Algoritması web sitemize aldığmız tüm backlinkleri teker teker ele alarak inceliyor ve birçok kıstas ile değerlendiriyor . Bu algoritmaya takılmadan geçmek için backlink alımında daha dikkatli olmamız gerekiyor . Şimdi sizlere bir kaç kısa ve öz bilgi ile Caffeine uyumlu backlink alımı ve Seo çalışmasını göstereceğim tabi burada tüm web siteleri için bu algoritmayı nasıl atlatırız gibi bir bilgi vermem imkansız bunun için büyük bir kitap yazmamız gerekir, beni anlatacaklarım genel olarak sistemin çalışma yapısı hakkında bir bilginiz olması ve daha ilk başta çuvalla mamanız içindir. 

Goolge Caffeine Algoritmasını Atlatma Yöntemleri

  • Google Analytics ile sitenizin tekil hitlerini takip edin ve ona göre hitleriniz arttıkça backlink sayınızıda doğru orantılı olarak arttırın ( abartmayın normal çalışmanızı belli oranlar ile arttırın ).
  • Backlink sayınız dengesiz olarak artıyorsa burada acil olarak yapmanız gereken hit sayınızıda abartmadan yükseltmek olacaktır. Çok dikkatli olmanız gerektiğini belirterek organik hit programı kullanabilirsiniz yada hiç riske girmeden direk ücretli reklam verebilirsiniz. 
  • Son güncellemeler ile beraber artık backlink sayınızın sabit kalmaması gerekiyor yani düzenli olarak backlink sorgulama yaparak backlink sayınızın artması gerekiyor aksi taktirde Google size eksi puan verir ve stabil site yada verdiği bilgiler , sattığı ürünler iş görmez ilgi görmüyor damgası yersiniz bu ise gerilemenize neden olur . 
  • Backlink alımı yaparken devamlı aynı platformlar üzerinden alım yapmayın . Bu en basit sitelerden en yüksek Trustrank'a sahip sitelere kadar çeşitlendirin . 
  • Seo çalışması yaptığınız kelimelerin varyasyonları için de backlink çalışması yapın .
  • Backlink alırken sadece ana sayfanıza değil aynı zamanda alt sayfalara da backlink çalışması yapın eğer sadece ana sayfaya çalışma yaparsanız algoritmaya takılırsınız. 
  • Rakip siteleri inceleyerek onların backlink aldığı sitelerin bulunduğu sunucudaki diğer sitelerden link almaya bakın bu sitenize büyük oranda fayda sağlayacaktır. 
  • Tıklanmayan backlinkler otomatik olarak seo amaçlı alındığı belli olur ve algoritmaya takılır . Bu yüzden backlink aldığınız sayfalarda linklerinizin tıklanma sayısını arttıracak yöntemler geliştirin .

Yorumlar